Co robimy? - Zarządzanie najmem nieruchomości, bez wychodzenia z domu!

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów na dochód pasywny. Wygląda to naprawdę ciekawie – kupujesz mieszkanie, wynajmujesz i cieszysz się z pieniędzy, które każdego miesiąca pobierasz od najemców. Niestety rzeczywistość nie jest tak łaskawa. Pierwsze schody zaczynają się… no właśnie.

Czy Ty także masz już dosyć:

 • zastanawiania się jak przygotować mieszkanie do najmu: na co zwrócić uwagę, na co warto wydać pieniądze, a gdzie możesz zaoszczędzić?
 • inwestowania w mieszkanie, które po oddaniu przez dużą część roku będzie pustostanem?
 • poszukiwania najemców, którzy nie zdemolują Twojego mieszkania?
 • krzątaniny i wiecznych formalności związanych z podpisywaniem umowy?
 • pamiętania o terminach i realizacji rachunków?

Odciążymy Cię!

Pomagamy właścicielom mieszkań w szybkim znalezieniu odpowiedzialnych i wypłacalnych najemców oraz zarządzamy nieruchomościami w ich imieniu. Dzięki temu Ty cieszysz się dochodem pasywnym, bez konieczności tracenia czasu na przygotowanie mieszkania, poszukiwanie najemców i późniejszą obsługę nieruchomości. Mówiąc wprost: możesz wyjechać na drugi koniec świata a Twoje mieszkanie będzie dla Ciebie pracować.

Co dokładnie za Ciebie zrobimy?

 1. Doprowadzimy mieszkanie do stanu pod wynajem – będzie funkcjonalne i nowoczesne.
 2. Znajdziemy najemców, którzy poza terminowymi płatnościami będą dbać o stan mieszkania.
 3. Podpiszemy korzystne dla Ciebie umowy, dzięki czemu z wynajmu systematycznie będziesz wyciągać jeszcze większe profity.
 4. Będziemy opiekowali się najemcami, nie angażując Twojego cennego czasu.
 5. Zapłacimy za wszystkie rachunki.
 6. Przelejemy czynsz na Twoje konto pomniejszony o kwotę obsługi ustaloną na podstawie umowy.
 7. Udostępnimy Ci mobilny panel monitorowania inwestycji, dzięki czemu w każdym momencie możesz podejrzeć, czy z Twoją nieruchomością wszystko w porządku.
 8. Zobowiążemy najemców do naprawy po sobie – to oznacza koniec Twoich stresów i słownych szarpanin z nimi.

Kilka faktów, które musisz poznać, nim nawiążesz z nami współpracę:

 1. Wynajmowane przez nas mieszkania mają średnio 2 dni pustostanów dla wynajmowanych pokoi i średnio 15 dni dla mieszkań całościowych w ciągu roku. W przypadku innych firm jest to najczęściej około 30 dni.
 2. Jesteśmy najwyżej ocenianą przez klientów firmą zarządzająca mieszkaniami na wynajem w Trójmieście.
 3. 97% czynszów jest płaconych bez opóźnień. Dzieje się tak dlatego, że każdy najemca przechodzi szczegółową weryfikację finansową, zanim podpiszemy z nimi umowę.
 4. Około 40% naszych najemców przedłuża umowę na kolejny rok.

Jak wygląda współpraca?

 

1 Wizja lokalna + konsultacja
Bardzo dokładnie zapoznajemy się z Twoją nieruchomością. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować optymalne warunki wynajmu, jak również podpowiedzieć co zmienić, aby lokal był jeszcze atrakcyjniejszy dla potencjalnych najemców.

2Ustalenie warunków i podpisanie umowy
Jeśli uznasz, że nasze usługi są dla Ciebie, to przedstawimy warunki naszej współpracy i podpisujemy umowę. Staramy się ograniczać formalności do minimum. Po zawarciu umowy wszelkie konieczne sprawy administracyjne załatwimy za Ciebie.

3Przygotowanie mieszkania
W porozumieniu z Tobą przygotowujemy mieszkanie, aby było ono jak najbardziej atrakcyjne dla potencjalnego najemcy. Niekiedy wystarczy tylko kilka kosmetycznych zmian, aby nadać mu nowy blask.

4Poszukiwanie najemcy
Kiedy mieszkanie jest gotowe na przyjęcie lokatorów, rozpoczynamy proces ich poszukiwania. Bardzo starannie weryfikujemy takie osoby, aby uniknąć ewentualnych problemów z płatnościami czynszu, czy niszczeniem mieszkania.

5Bieżąca obsługa nieruchomości
Kiedy mieszkanie zostanie już udostępnione najemcy, my zajmujemy się jego bieżącą obsługą i wszelkimi problemami. Ty nie musisz się niczym martwić, gdyż nasi doświadczeni pracownicy na bieżąco doglądają mieszkania, jak również dbają o terminowe rozliczenia czynszu. Możesz zatem cieszyć się prawdziwym dochodem pasywnym.

W praktyce od momentu podpisania umowy i przekazania mieszkania nie musisz się już niczym zajmować osobiście.

Przez cały czas masz pełną kontrolę nad swoją nieruchomością. Udostępniamy specjalnie dla Ciebie internetowy panel klienta, za pomocą którego sprawdzisz bieżące rozliczenia, dane obecnych najemców, umowy najmu oraz w razie potrzeby – pobierzesz wszelkie dokumenty księgowe.

Ile to kosztuje?

Możesz skorzystać z następujących możliwości:

Mieszkania wynajęte na jednej umowie

12%

Wynajem i weryfikacja najemców
Bieżący kontakt we wszelkich sprawach
Rozliczanie i opłacanie wszelkich kosztów
Umowa najmu okazjonalnego i instytucjonalnego
Organizacja napraw
Monitorowanie płatności
Odbiór i rozliczenie kaucji
Mieszkania wynajmowane na pokoje

18%

Wynajem i weryfikacja najemców
Bieżący kontakt we wszelkich sprawach
Rozliczanie i opłacanie wszelkich kosztów
Kontrole części wspólnych
Organizacja napraw
Monitorowanie płatności
Odbiór i rozliczenie kaucji

Poznaj odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie pojawiły się także w Twojej głowie:

W jaki sposób oferty są promowane?

Ogłoszenia standardowo wystawiamy na 8 najważniejszych portalach ogłoszeniowych (m.in. Otodom, Gratka, OLX i inne). Posiadamy również własną bazę najemców, z którymi się kontaktujemy i którzy chętnie przeprowadzają się pomiędzy naszymi mieszkaniami.

Ile zajmuje wynajęcie mieszkania?

Nie więcej jak 30 dni. Jeżeli w przeciągu pierwszych 7 dni od publikacji oferty nie widzimy odzewu, to modyfikujemy ofertę, aby przyciągnąć odbiorców. Otwarcie powiemy Ci, jeżeli zakładane warunki najmu nie pozwolą spełnić tego kryterium czasowego. Skuteczność wynajmu zależy też od sezonowości. Dużo szybciej i w wyższych stawkach pozyskamy najemcę w maju lub we wrześniu, niż np. w listopadzie lub w grudniu.

Czy jeśli mieszkanie nie będzie wynajęte, to i tak będę musiał płacić prowizję?

Nie. Nasze wynagrodzenie jest w całości pobierane od faktycznych wpływów z najmu. Jeżeli nie ma wpływów – z jakiegokolwiek powodu – my również nie zarabiamy.

Jak często sprawdzacie mieszkanie?

Standardowo minimum raz na rok (nawet jak najemca przedłuża umowę), oraz za każdym razem, kiedy są ku temu przesłanki, np. przeciągający się brak kontaktu, brak płatności na czas, skargi sąsiadów itp.
Jeżeli relacja z najemcą układa się poprawnie, staramy się maksymalnie szanować jego prywatność i nie nachodzić go bez uzasadnionej potrzeby.

W jaki sposób dobieracie najemców?

Każdy najemca jest szczegółowo weryfikowany finansowo, gdyż musimy mieć pewność, że stać go na wynajem i że nie będzie w tym zakresie problemów. Stosujemy szereg narzędzi, od zaświadczeń od pracodawcy, przez poręczania, aż po oświadczenia o poddaniu się egzekucji. Ponadto w mieszkaniach studenckich wynajmowanych na pokoje, pilnujemy, aby pomiędzy najemcami nie było dużej rozpiętości wiekowej i barier językowych.

Co jeśli najemca przestaje płacić?

Kontaktujemy się z nim już pierwszego dnia po upływie terminu płatności i utrzymujemy ten kontakt aż do momentu wpłaty. Nasze umowy są skonstruowane tak, że opóźniony czynsz najmu jest wyższy od tego płaconego na czas, więc każde spóźnienie jest z automatu rekompensowane. W rzadkich przypadkach – opóźnień większych niż miesiąc – wysyłamy wezwania do zapłaty i podejmujemy kroki w kierunku rozwiązania umowy z najemcą. Jeżeli zajdzie taka konieczność – prowadzimy twardą windykację, łącznie z prowadzeniem sprawy w sądzie i egzekucją komorniczą.

Jeśli w mieszkaniu coś się zepsuje, kto się tym zajmie?

Pełna obsługa techniczna mieszkania leży w zakresie naszych obowiązków. Mamy cały czas aktualizowaną bazę sprawdzonych fachowców, którzy wykonują dla nas wszelkie naprawy. Drobne sprawy załatwiamy od ręki. Jeżeli naprawa będzie wiązała się z większymi kosztami, skontaktujemy się z Tobą, aby omówić możliwe opcje.

Za ile to się wynajmie?

Jesteśmy w stanie wycenić każdą nieruchomość i uważamy za sytuację optymalną, jeżeli przy dobranej cenie najemca znajdzie się w mniej więcej 2 tygodnie. Jeżeli szybciej – cena prawdopodobnie była za niska. Jeżeli dłużej – cena najpewniej jest za wysoka.
Warto pamiętać, że ciągłość najmu jest ważniejsza od maksymalizacji ceny, gdyż zbyt wysoka cena powoduje długie pustostany, co w ogólnym rozrachunku nie jest opłacalne. Ponadto wyższa cena to większa rotacja najemców, co powoduje szybsze zużycie mieszkania.

Czy będę miał dostęp do mieszkania?

Od momentu wynajęcia, mieszkanie będzie w posiadaniu najemcy i prawnie rzecz biorąc, tylko on może do niego wchodzić. W związku z tym od momentu, w którym przekażesz nam klucze, oczekujemy, że wszelkie wizyty będą z nami koordynowane. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, w której wydamy lokal najemcy, a nie zdążymy Cię o tym poinformować – a Ty nieświadomie naruszysz jego mir domowy. W trakcie najmu możemy oczywiście pokazać Ci lokal, po wcześniejszym umówieniu z najemcą.

Boję się, że najemca przestanie płacić i nie będzie chciał się wyprowadzić.

To bardzo uzasadniona obawa – w końcu prawo w takim przypadku działa na jego korzyść. Na naszą korzyść natomiast działa prewencja. My takim osobom po prostu nie wynajmujemy mieszkania. Skąd wiemy, że mamy do czynienia z taką osobą? – bo takie osoby, aby im się to opłacało nie mają żadnego majątku, ani stałych dochodów. Gdyby je mieli to byśmy bez problemu wyegzekwowali od nich pieniądze. Każdą osobę skrupulatnie pod tym kątem weryfikujemy, a jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stabilności dochodów, wymagamy dodatkowych poręczeń od osób bliskich. Ponadto zachęcamy właścicieli do zawierania umów najmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego, które eliminują problem ewentualnej eksmisji. Zawodowi oszuści mieszkaniowi omijają nas szerokim łukiem.

Chcesz zlecić zarządzanie najmem odpowiedzialnej firmie i cieszyć się prawdziwym dochodem pasywnym, bez tracenia cennego czasu? Porozmawiajmy!